Чи можна розплутати гордіїв вузол недобуду на Здолбунівській, 13?

Сьогодні навряд чи когось може вразити історія про невдалі спроби пересічних громадян придбати житло. Після нашумілого скандалу з «Еліта-Центром» та багатьма іншими громадськість сприймає подібну інформацію як чергове повідомлення про невдалу спробу людини зробити інвестицію. Воно й не дивно, адже у нас людина, яка вкладає свої, часто важко зароблені, кошти у купівлю житла на етапі будівництва, у законодавстві визначена як інвестор. Хоча насправді вона є звичайним покупцем і споживачем.

 

І ось такого покупця, який намагається власними силами вирішити свої житлові проблеми, елементарно обкрадають. Чи, якщо говорити жаргоном, кидають на солідну суму. І байдуже, що заради цієї примарної квартири людина можливо залізла у кредитну кабалу, байдуже, що її діти не отримують від своїх батьків усіх тих благ, які вони мали б отримати, байдуже, що через житлові проблеми руйнуються сім’ї, а люди нерідко й не доживають до здачі будинку. Для різноманітних шахраїв та пройдисвітів нажива будьякою ціною – понад усе.

Красномовним прикладом описаної ситуації може слугувати історія із будівництвом житлового комплексу «Приозерний» за будівельною адресою м. Київ, вул. Здолбунівська, 13 (поштова адреса – Здолбунівська 11-в). Історія, яка триває вже понад 10 років. За цей час десять інвесторів пішли з цього світу, так і не дочекавшись свого законного житла.

А починалося все в далеких 2005-2006 роках, коли основна маса інвесторів укладала відповідні договори з таким собі ТОВ «Градострой», власником якого був (і є тепер) такий собі Віктор Власов. Отже, протягом 2005-2007 років низка фізичних осіб уклала договори про купівлю-продаж облігацій ТОВ «Градострой» з метою отримання житла на первинному ринку нерухомості. Об’єктом інвестування, відповідно до рекламних буклетів ТОВ «Градострой» став ЖК «Приозерний» на Позняках у Києві. ЖК «Приозерний» – це 5-секційний 25-поверхо-вий монолітно-каркасний будинок з цегляними стінами та зовнішнім утепленням фасаду, здача якого в експлуатацію була запланована на 4 квартал 2007 року. Загальна кількість квартир у будинку становить 440.

Окрім коштів простих громадян (фізичних осіб), у будівництво були вкладені кошти низки державних органів: Служби зовнішньої розвідки України, Київської міської державної адміністрації, «Укрзалізниці», Національного банку України, Фонду державного майна України.

 

ДОВІДКА. ТОВ «Градострой» (код ЄДРПОУ 31812906) було утворено 27.12.2001 і мало статутний капітал на суму 200 000 грн. В 2006 році частина засновників вийшла з компанії, за виключенням Власова В.В. та Дудко А.М. У цей період ТОВ «Градострой» шляхом продажу облігацій залучав інвестиції для будівництва житлового будинку по вул. Здолбунівській 13 у м. Києві.

Характерно, що під час укладання договорів у офісі ТОВ «Градострой» обговорювалися всі нюанси та обставини будівництва, а посадові особи ТОВ «Градострой» запевняли інвесторів в тому, що всі свої зобов’язання вони виконають вчасно. Інвестори ж зі свого боку повинні були лише заплатити потрібну суму і дивуватися з того, як швидко росте їхній будинок. За дотримання терміну здачі будинку – IV квартал 2007 року – конкретні пацани із ТОВ «Градострой» зуб давали. Від ТОВ «Градострой» договори підписував їхній генеральний директор В.Власов.

На початку 2006 року ТОВ «Градострой» розпочинає будівництво за адресою: м. Київ, вул. Здолбунівська 13. Але горе-забудовник не дотримався плану виконання будівельних робіт.

Що ж перешкодило Власову виконати взяті перед інвесторами зобов’язання?

1353314430

Один з власників ТОВ «Градострой» Сергій Касьянов

 

ВИВЕДЕННЯ АКТИВІВ

14.05.2007 відповідно до договору купівлі-продажу частки в статутному фонді ТОВ «Градострой» В.Власов продав компанії «Монтебре Кепітал СА» свою частку в статутнім фонді ТОВ «Градострой» за 172 003 грн. А.Дудко продав компанії «Монтебре Кепітал СА» свою частку в статутнім фонді ТОВ «Градострой» за 27 997 грн. Таким чином загальна вартість, за яку були продані корпоративні права ТОВ «Градострой» склала 200 000 грн. Тобто ціна, за яку було продано ТОВ «Градострой» була меншою, ніж вартість однокімнатної квартири у ЖК «Приозерний», яку той самий «Градострой» будував. І це при тому, що реальна вартість «Градостроя» становила десятки

мільйонів доларів США.

Зі слів В.Власова, після тієї оборудки залишалися боргові зобов’язання власника «Монтебре Кепітал СА» Сергія Касьянова (колишній народний депутат від блоку Литвина, колишній голова Дніпропетровської облдержадміністрації) перед ним – В.Власовим, на кілька мільйонів доларів США за передачу 75 % корпоративних прав ТОВ «Градострой». Така схема була задіяна для того, щоб не сплачувати державі обов’язкові платежі. Тобто наші герої виявляють непорядність не лише перед простими людьми, а й перед державою.

На цьому етапі здійснювався вивід активів з ТОВ «Градострой» відповідно до угоди від 05.07.2007, яку підписали В.Власов, С.Касьянов і М.Шахар, і яка в додатку до угоди за № 2 мала перелік активів, що повинні бути виведені з ТОВ «Градострой», а саме:

НЕРУХОМІСТЬ (комерційне приміщення в житловому будинку по вул. Здолбунівській 3 на 1, 23, 24 поверхах та в підвалі загальною площею 1000 кв. м., база відпочинку в с. Кійлов Бориспільського р-ну площею 2 га, об’єкт незавершеного будівництва житлового будинку в м. Рокитне Київської обл.,

гуртожиток типу «Берлін»);

ТЕХНІКА (баштовий кран, легкові автомобілі, міксери бетоновози, вантажні авто, трейлер, автокрани, екскаватор, автонавантажувач, катермоторний «Таргет»);

ІНШЕ: офісна техніка, обладнання, меблі, будівельне обладнання, обладнання кафе «Своячок», будівельні матеріали.

Ринкова вартість цих активів складала не багато, не мало 33,7 млн грн.

Окрім того, В.Власов та С.Касьянов домовилися, що створені «Градостроєм» підприємства будуть виведені з «Градостроя». А саме: ресторан «Град розваг», аграрне підприємство «Зоря-юг», автосалон «Альфа-моторс», будівельна компанія «Інтервуд», ТОВ «Київська медична група», автошколи «Альгамарин», «Бастіон-пласт» (вантажні автоперевезення). Як бачимо, список рухомого та нерухомого майна, придбаного чи створеного за гроші, які мали йти на будівництво ЖК «Прозерний», – чималенький.

У серпні 2007 р. В.Власов передав залишок своєї частки в «Монтебре Ке- пітал СА» компанії «ICD Investments SA» (Луганетто 4, Віганелло, Швейцарія, фактичний власник – С.Касьянов) за 7 млн доларів США та гарантію недоторканості й непритягнення до кримінальної відповідальності для нього та членів його сім’ї, і повністю на той час втратив контроль над активами ТОВ «Градострой». А недобудований ЖК «Приозерний» переходить до С.Касьянова.

Власник ТОВ «Градострой» Віктор Власов

Як результат корпоративними правами ТОВ «Градострой» заволоділи:

– ТОВ «ICD Investment» (код ЄДРПОУ 34315112) – 99,9 %. Керівник – Касьянов С.П.

– ВАТ ЗНВКІФ «Ред Плаза» (код ЄДРПОУ 34410140) – 0,1 %.

Тоді вже стало зрозуміло остаточно, що об’єкт не буде зданий в експлуата- цію своєчасно. Не відмовляючись від зобов’язань «Градостроя» перед інвесторами, С.Касьянов переносить строк

здачі будівництва спершу на 2008 рік, потім на 2009, далі – на 2010.

А далі він взагалі фактично відмовляється від зобов’язань «Градостроя» перед інвесторами, які він (С.Касьянов) взяв на себе, перебравши під себе «Градострой». На одній із численних зустрічей із людьми, які вимагали оплаченого житла С.Касьянов заявив приблизно таке: «Будову зупиняємо на

невизначений термін, бо через кляту фінансову кризу немає грошей». І це при тому, що «клята криза» не заважала йому успішно займатися бізнесом в інших сферах.

 

ПІКАНТНІ ЮРИДИЧНІ АСПЕКТИ

Для розуміння юридично-правових обставин, в яких опинилися люди, які мали необережність вкладати гроші у будівельний об’єкт «Градостроя», для ілюстрації «принципової» і «конструк- тивної» позиції правоохоронних, судових та інших владних структур у захисті маленького українця достатньо навести хоча би один приклад.

За описаних умов інвестори починають писати скарги та заяви в різні інстанції для привернення уваги до проблемного будівництва та перевірки цільового використання коштів. У результаті однієї з численних перевірок Прокуратура Дарницького району м. Києва у листопаді 2008 р. за фактом заволодіння чужим майном порушила кримінальну справу за ст. 190 КК України та передала для проведення досудового слідства до Дарницького РУГУ МВС України в м. Києві.

Надалі постановою Дарницького районного суду м. Києва від 10.07.2009 постанову про порушення згаданої кримінальної справи за фактом заволодіння чужим майном шляхом обману за ч.4 ст. 190 КК України було скасовано.

Апеляційний суд м. Києва 26.08.2009 постанову Дарницького районного суду м. Києва залишив без змін.

Підставою для скасування стало те, що порушення кримінальної справи базувалося на відомостях, зазначених в поясненні представника ТОВ «Градострой» про виявлення нецільового використання інвестованих у будівництво коштів, але в матеріалах справи – акт внутрішньої аудиторської перевірки був відсутній.

Тобто, нове керівництво ТОВ «Градострой» (С.Касьянов) не надало до правоохоронних органів акта внутрішнього аудита про виявлення нецільового використання інвестованих у будівництво коштів для притягнення винних до відповідальності…

11.11.2009 інвестори звернулись з колективними зверненнями до низки найвищих державних органів: Президента України, Голови ВР та інших інстанцій. Більша частина цих звернень надійшла

до прокуратури Дарницького району міста Києва, де і була розглянута – у відповідь інвесторам надіслані примітивні відписки з посиланням на рішення апеляційного суду Київської області про те,

що підстав для притягнення В.Власова до кримінальної відповідальності нема.

Отже, вималювалася прецікава ситуація: є обмануті інвестори, є нецільове використання державних коштів, є виведені активи (гроші та майно), є навіть ті, хто виводив ці активи. А ось підстав для притягнення їх до кримінальної відповідальності нема. А кажуть, що чудес не буває…

Аби не втомлювати читача зайвими подробицями цієї сумної історії, зазначимо, що на сьогодні у справі недобудованого ЖК «Произерний» відкрито 5 кримінальних проваджень. Правда правоохоронці не проявляють надмірної активності у розслідуванні цієї справи. Цікаво, чому?..

Віддавши С.Касьянову «Градострой», В.Власов не захотів залишатися поза грою. Представляючи себе обманутою тим самим С.Касьяновим стороною, він переконував інвесторів, що здатен закінчити проблемний недобуд. Хапаючись за соломинку, здійснюючи всеможливий тиск на С.Касьянова, інвестори допомогли Власову повернутися у «Градострой». Спочатку як найнятому менеджеру, а потім і як власникові. С.Касьянов повернув В.Власову «Градострой» на певних умовах. Правда про деталі цих умов достеменно знають лише вони вдвох.

Отже, худо-бідно, але робота на будові потрохи зарухалася. Правда працівники С.Касьянова, які ще залишалися на будові, запевняли, що поки «Градострой» був власністю С.Касьянова, цифри в документах, які В.Власов виставляв на оплату матеріалів і виконаних робіт були суттєво завищені. Ну та то вже таке: де ж це бачено, щоб такі «партнери», як наші герої не проґавили нагоди кинути одне одного хоч на мізер…

До речі про гроші. Хоча би двома словами слід розповісти про вартість ЖК «Приозерний». Отже, згідно з проектом будівництва проектна вартість будинку станом на 2005 р. складала 136 млн 220 тис. грн.

Емісія (випуск) облігацій 2006 року ТОВ «Градострой» дало можливість залучити для будівництва 111,9 млн грн. Крім того, у будівництво було залучено державні кошти: Національного банку України (12,2 млн грн), Секретаріату Кабінету Міністрів України (1,8 млн грн), «Укрзалізниці» (9,4 млн грн), Фонду державного майна (0,56 млн грн), Київської міської державної адміністрації (5,9 млн грн), військової частини К1410 (6 млнгрн).

Таким чином, загальна сума залучених для будівництва коштів склала 147,76 млн грн. Тобто це гроші, за які можна було завершити будівництво, ще й отримати понад 11,5 млн грн. прибутку. Але, як то кажуть, не в цьому випадку, не з цими людьми. Те що будівництво не було завершене ні 2007 року, ні пізніше очевидно є свідченням нецільового використання «Градостроєм» коштів.

 

ПРОГРАМА ДОСТУПНЕ ЖИТЛО

2010 року Мінрегіонбуд включив ТОВ «Градострой» в Державну цільову соціально-економічну програму будівництва (придбання) доступного житла. При цьому ТОВ «Градострой» не надав належного обґрунтування суми необхідної на добудову ЖК «Приозерний». Також не було надано ні проектно-кошторисної документації на закінчення робіт, ні висновків ДАБК щодо стану незавершеного об’єкту будівництва, який багато років був без консервації (захист від вологи, яка проникає в пори будівельних матеріалів, в отвори, щілини, ємкості, а з настанням холодів вода, замерзаючи, розширюється, що призводить до руйнівного ефекту).

Dmitriy-Isaenkol

«Доступне житло» від Дмитра Ісаєнка перетворило ЖК «Приозерний» в самий проблемний недобуд в Києві

У протоколі засідання Міжвідомчої комісії з відбору об’єктів незавершеного житлового будівництва для участі в програмі «Доступне житло» від 05.08.2010 за підписом тодішнього голови Міжвідомчої комісії-заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Д.Ісаєнка вказано, що для добудови житлового будинку по вул. Здолбунівська, 13 потрібно 41 млн 677 тис. грн. Тобто це 72 квартири загальною площею 5 496,73 кв.м).

За період реалізації Державної програми «Доступне Житло» 43 громадянина переказали забудовнику 22 млн 273 тис. грн.

Також окрім коштів, отриманих від Київського іпотечного центру, «Градострой » залучив на будівництво об’єкту 2011 року власні кошти на суму 14 млн. грн.

А тепер трохи арифметики. Якщо від потрібних для завершення будови 41 млн 677 тис. грн відняти залучені в межах програми «Доступне житло» 22 млн 273 тис. грн, а також залучені «Градостроєм» 14 млн грн, то виходить, що для завершення проблемної будови у 2011 році потрібно було лише 5,4 млн грн. Сума ця, можна сказати, смішна, і вона не повинна була створити суттєвих перешкод для забудовника, який справді хоче завершити будову. Але у нашому випадку не все так просто.

Очевидно епітет «проблемний недобуд» став визначати карму ЖК «Приозерний» та долю його інвесторів.

2012 року Мінрегіонубуд знову включив ТОВ «Градострой» у Державну програму «Доступне житло». І знову без будь-якого належного обґрунтування зі сторони ТОВ «Градострой» щодо суми, необхідної для добудови. Цього разу йшлося про … 46 млн грн. Так-так, саме 46, а не 5 з половиною мільйонів, про які згадувалося раніше. Рішення Міжвідомчої комісії Міністерства регіонального розвитку та будівництва з розгляду пропозицій щодо формування переліку об’єктів житлового будівництва, на добудову (будівництво) яких або придбання тжитла в яких можуть спрямовуватися кошти, було прийняте 29.03.2012.

Отже, 2012 року ТОВ «Градострой» для участі в програмі виділяє 24 квартири на суму 46 млн грн, що в 8,5 разів більше, ніж 5,4 млн грн.

Чому В.Власову раптом замість 5,4 млн грн стало потрібно 46 млн, сам В.Власов нікому не пояснював. А для чого? Всім і так зрозуміло, що цифра 46 значно симпатичніша, ніж 5,4. Тут значно більший, так би мовити, простір для творчого маневру…

Таким чином Мінрегіонбуд вдруге фактично дозволив ТОВ «Градострой» підняти кінцеву вартість будівництва, що значно її збільшило.

Зрештою воно й не дивно. Адже якщо вірити інформації із сайту «Градостроя» вартість матеріалів і робіт на ЖК «Приозерний» – астрономічна.

Так, з інформації зі згаданого сайту про виконання робіт за травень 2012 року видно, що вартість проведених робіт перевищує середньо ринкову в десятки разів. Наприклад, середня вартість фасадних робіт складає 5 тис. грн за 1 кв. м., тоді як середньоринкова вартість таких робіт на той час складала 250 грн за 1 кв. м. Такою самою великою була різниця і в розцінках на інші роботи.

Тож чи варто дивуватися, що грошей В.Власову на завершення будови перманентно катастрофічно не вистачало?..

Нагороди В.Власова у будівельній сфері є своєрідною насмішкою над обманутими інвесторами

У лютому 2013 року при Мінрегіонбуді було створено робочу групу для вирішення питання щодо добудови об’єкта на Здолбунівській 13.

Мінрегіонбуд запропонував передати функції замовника будівництва комунальному підприємству «Житлоінвестбуд-УКБ». Але ТОВ «Градострой» зі свого боку не передав відповідних документів для проведення аудиту, який би визначив ступінь готовності будинку. А без проведення такого аудиту КП «Житлоінвестбуд-УКБ» цілком природньо не погодилося брати на себе функцій замовника.

Тоді Мінрегіонбуд запропонував Державному підприємству НДВТА «Стратегія регіонального розвитку», засновником якого є сам Мінрегіонбуд, взяти участь у вирішенні проблеми із добудовою. Але й це підприємство протягом року так нічого й не зробило. Фактично за час функціонування робочої групи Мінрегіону з лютого по вересень 2013 р. не було виконано жодного її рішення. Така

«робота» цього дорадчого органу дала можливість В.Власову без будь-яких причин не будувати будинок.

У вересні 2013 року тодішній віце-прем’єр-міністра України О.Вілкул визначає КМДА відповідальною стороною з добудови будинку. Відповідно тодішній міністр Мінрегіону Г.Темник своїм наказом розпускає робочу групу щодо ведення в експлуатацію житлового будинку на вул. Здолбунівська 13 у м. Києві.

Тобто Мінрегіон, знаючи, що у КМДА на той час не було механізмів вирішення цієї проблеми, за підтримки віце-прем’єр-міністра О.Вілкула, спустив цю проблему на нижчий рівень влади, попри те, що будівництво вкладено десятки мільйонів бюджетних коштів.

Звісно, що вирішувати проблему довгобуда на Здолбунівській 13 ні КМДА, ні Мінрегіон не збиралися. У листі КМДА від 18.10.2013 за підписом директора Департаменту будівництва та житлового забезпечення С.Даниловича повідомляється про відсутність механізмів реалізації пунктів Закону України «Про місцеві державні адміністрації» щодо контролю за діяльністю забудовників. Це означало, що інвестори фактично залишилися наодинці зі своїми бідами і проблемами.

Але ці проблеми не були безнадійними. У червні 2014 року «Градострой» надав Мінрегіонбуду та КМДА інформацію щодо наявності вільних від зобов’язань площ на об’єкті, а саме: 27 квартир площею 2353,2 кв.м, нежитлові приміщення площею 3000 кв. м., 182 паркомісця.

Тобто це були активи, за рахунок яких можне було добудувати будинок.

 

НАШЕСТЯ ВОЙЦЕХОВСЬКОГО

У вересні 2014 року на будівництво ЖК «Приозерний» зайшло одно із приватних підприємств Войцеховськог — ТОВ «Інтер-Преміал». Розповідати, хто такий Войцеховський киянам не потрібно: сучасний Остап Бендер у сфері столичного будівництва. Така влучна характеристика доволі красномовно описує цього персонажа. Варто лише зазначити, що, на думку багатьох експертів, проблемні забудови Войцеховського можуть призвести до техногенних катастроф у Києві.

Цікаво, чому В.Власов обрав собі у компаньйони «бізнесмена» з такою ре-

путацією? Це – загадка.

Не обійшлося без неприємних сюрпризів і цього разу. Із заходом на будову ТОВ «Інтер-Преміал» там таки почала-ся якась робота, чи скоріше її імітація (зараз сказати важко). Але чим В. Вой-

цеховський зайнявся серйозно, то це продажем квартир. Упродовж періоду не дуже активної роботи (з осені 2014 р. до весни 2015-го), за словами інвесторів, які купили квартири у нього, ТОВ «Інтер-Преміал» продало понад 80 квартир і нежитлових приміщень на суму понад 80 млн грн. Як бачимо, це сума, якої повинно було вистачити на завершення будови. Але очевидно не для цього туди заходило ТОВ «Інтер-Преміал».

Київський міський Голова Віталій Кличко та його заступники. Від них залежить доля ошуканих інвесторів

Паралельно із роботою на об’єкті В. Войцеховський розпочинає будувати ще один будинок, безпосередньо біля нього. Правда, є одна пікантна обставина: друге будівництво було нелегальним, тобто велося незаконно. Як наслідок, міська влада зупинила його ще на рівні фундаменту.

Такий хід подій настільки засмутив власника ТОВ «Інтер-Преміал», що він припиняє будь-які роботи і на Здолбунівській 13. В неофіційних розмовах з інвесторами працівники ТОВ «Інтер-Преміал» заявляли, що без будівництва другої будівлі (яку вони будували без дозволів) В. Войцеховському добудовувати ЖК «Приозерний» – невигідно. Правда, куди поділися гроші, отримані за продані квартири, можна лише здогадуватися. Але можна не сумніватися, що пропасти їм власник ТОВ «Інтер-Преміал» не дав.

Крім того, як з’ясувалося, 8 квартир ТОВ «Інтер-Преміал» продав по два рази. Тобто продавав людям квартири,які були вже продани раніше! Що тут скажеш, іноді людська зажерливість і ницість перебувають поза межами розуміння…

А тим часом В. Власов, якого, схоже, знову обманули, як хлопчака, намагається з’ясувати стосунки з В. Войцеховським.

Після того, як ТОВ «Інтер-Преміал» зупинив будівництво та продаж квартир і зник з будмайданчику, ТОВ «Градострой» подав позовну заяву до Господарського суду в м. Києві щодо визнання недійсним договору від 01.12.2014 між ТОВ «Градострой» та ТОВ «Інтер-Преміал», та почав самотужки продавати квартири.

Щодо намагання В. Власова визнати зазначений договір недійсним, то виникає запитання, чому він не зробив цього раніше – до зупинки робіт на будові? Чому не звернувся своєчасно до правоохоронних органів щодо неправомірних дій ТОВ «Інтер-Преміал»?

Намагаючись самостійно продавати квартири, ТОВ «Градострой» поводився доволі дивно, зокрема він не надав потенційним покупцям і старим інвесторам прозорого переліку квартир, виставлених на продаж. Отже, можна припустити, що ТОВ «Градострой» повторно продає вже продані житлові й нежитлові приміщення та паркінги.

Нагадаємо, що ТОВ «Градострой» отримало від інвесторів та від держави близько 205 млн грн. ТОВ «Інтер-Преміал» зібрало з інвесторів близько 65 млн грн (наразі ця сума уточнюється). Тобто

загалом на будову зайшло близько 270 млн грн, що вдвічі більше від початкової проектної вартості будинку – 136 млн грн. Зрозуміло, що економічна нестабільність в Україні й інфляційні процеси

знизили купівельну спроможність гривні. Але ж не настільки, щоб за названу суму неможливо було завершити будівництво.

Навіть побіжний погляд на збільшену вдвічі вартість будови наводить на думку, що ситуація із перманентним будівництвом, яке ніяк не завершиться, попри багатомільйонні вливання, дуже вигідна забудовникові, а конкретно В.Власову. Дуже схоже, що він за хабарі і відкати й надалі намагатиметься заштовхувати цей недобуд у державні програми, щоб таким чином і далі доїти державний бюджет. Зважаючи на гіпертрофовану корумпованість наших/ненаших чиновників, цей процес може тривати ще дуже довго.

Слід визнати, що В.Власов організував непоганий різновид псевдобудівельного бізнесу. Зрештою, йому, як досвідченому й неодноразово нагородженому будівельнику це очевидно було неважко.

А тим часом, незаконсервований недобуд руйнується, різноманітні негідники крадуть з нього все, що там іще можна вкрасти, а символічна охорона об’єкта перебуває у статусі пасивного спостерігача (у кращому разі).

 

АКТУАЛЬНИЙ КОМЕНТАР

Гончаров: «КМДА має активніше діяти у напрямку ЖК «Приозерний»

Понад півтисячі сімей стали заручниками нової «елітацентру». Вже майже десять років височіє багатоповерхівка на Здолбунівській,13 — ЖК «Приозерний». Люди, які колись інвестували у житло, у відчаї. Намагаючись захистити права, покупці квартир об’єднались у ГО «Наша відповідь». І я вважаю, це надзвичайно важливо. Не мовчати, а відстоювати свої інтереси.

Активісти повідомляють про таємні спроби довести ТОВ «Градострой» (забудовник ЖК «Приозерний») до банкрутства, про крадіжки на будмайданчику зникають будматеріали, електрична проводка, обладнання, спостерігали спроби молодих людей спортивної статури демонтувати кран тощо.

Від імені ошуканих інвесторів вже втретє звернувся із депутатським запитом до міського голови Віталія Кличка. Прошу апелювати до держфінінспекції з ви-могою проведення фінансового аудиту щодо використання інвестованих коштів. Тим більше, що КМДА теж є інвестором цього горе-недобуду. Фінансування 26 квартир, у сумі майже 6 млн грн було проведено саме столичною адміністрацією. На думку ошуканих інвесторів, міська влада має діяти у цій справі більш рішуче, захищаючи, в тому числі, і власні інтереси. Буду й надалі максимально підтримувати громадський рух у напрямку захисту прав інвесторів житлової нерухомості.

Володимир Гончаров, депутат Київської міської ради

 

А ВИХІД ТАКИ Є

Що ж робити у ситуації, коли інвестиційна привабливість об’єкту зведена практично до нуля і рентабельністю там, схоже, вже й не пахне? Адже вільних площ, які ще можна було би продати, у ЖК «Приозерний», здається, немає.

Пропонувати інвесторам, які вже давно оплатили свої квартири, іще доплачувати невідомо яку суму, не відважиться і найбільша нахаба. Це нереально як мінімум з двох причин: по-перше, потрібна для завершення будови сума (кілька десятків мільйонів гривень) надто велика для інвесторів; по-друге, ці неодноразово обмануті люди настільки розчаровані у забудовнику, що тепер і гроша ламаного йому тне довірять.

Очікувати на грошові вливання від держави – марна річ. Свого часу і Мінрегіонбуд, і КМДА чітко заявили, що у них немає коштів для добудови цього об’єкту. Крім того, заради справедливості слід зазначити, що до компетенції цих органів влади не входить завершення проблемних недобудов. Сподіватися на участь цього об’єкту у черговій державній програмі теж дуже наївно.

13119769_10154067489153818_4198380081189484992_o

Олександр Спасибко, заступник голови КМДА

І все-таки з цієї майже безпросвітної ситуації є вихід. Інвестори, неодноразово будучи на прийомах у очільників столичної влади, пропонували таке рішення проблеми: міська влада виділяє певній надійній і перевіреній будівельній компанії земельну ділянку для забудови, а ця компанія добудовує ЖК «Приозерний». Це мабуть єдиний варіант вирішення проблеми, який більшою чи меншою мірою задовільнив би всіх. Забудовник отримав би вигідне замовлення, а столична влада отримала би непогану рекламу та піар. Та головне, що виснажені десятилітнім очікуванням люди нарешті отримали би своє законне житло. Таке рішення однозначно засвідчило би якісну відмінність нинішньої влади від попередньої. Як мінімум воно показало би, що столичні можновладці таки зважають на потреби й інтереси пересічних киян, які, між іншим, є їхніми виборцями.

Але влада поки що мовчить.

 

Власник ТОВ “Градострой” Віктор Власов 

994683_1374600472797391_439282339_n 1471857_1374604232797015_1020957628_n 1476603_1374600736130698_763955933_n 1907421_1585951608328942_2091407285119722122_n1475793_1374601112797327_550376825_n532137_1374596062797832_1924629429_n 1476395_1374594179464687_1997014451_n 1505443_1374600849464020_2116686952_n 1524983_1374596619464443_318180419_n

 

День народження Власова

 

Оригінал статті ” Чи можна розплутати гордіїв вузол недобуду на Здолбунівській, 13? ” можна завантажити в PDF за посиланням.

8 Comments on "Чи можна розплутати гордіїв вузол недобуду на Здолбунівській, 13?"

  1. Когда уже этого урода Власова посададят? Столько судеб сломал, животное(((

  2. Власов, расскажи всем инвесторам, как вы с Войцеховским инвесторов развели? Покайся

  3. Власов жмот. І жадність його погубить. Я хотівби щоб ця гнида побувала в моїй ситуації.

  4. Там на фото гнида Власов играет в шахматы и ест устриц, а ещё и играючи подставляет свою голову под меч, так вот- пусть это будет знаковым, желаю ему поесть гомна-баланды в тюрьме и там же поиграть в шахматы, на свою жопу, , а потом за грехи, пусть и головы лешится своей! А кто скажет что это было бы не справедливо! Кесарю-кесарево! Каждому по деяниям его, воздастся! Кстати не забывайте звонить ему и интересоваться нашими делами, т. 0675042771 Витя.

  5. Когда к Власову в ресторан пойдем?

  6. Вот он ресторан Власова, кто еще не в курсе. http://vanoivano.com.ua/contacts

  7. Вот и Касьянова за жопу взяли. Очередь за Власовым? Да, Виктор Васильевич? Сухарики суши…

Leave a comment

Your email address will not be published.


*